PRO-SER LABORATUVAR'A FRANSA'DAN
YATIRIM OSKARI ÖDÜLÜ

1998 Yılından buyana BS, EN, AATCC, DIN ve ISO standartları için test cihazları ve yardımcı ekipmanları üretimi yapan PRO-SER Firması , Türk – Fransız Ticaret Derneği tarafından düzenlenen ‘2010 Türk-Fransız Ticaret Oskarları' ödül töreninde Fransa'da yapmış olduğu yatırımlarından dolayı ‘FRANSADA YILIN TÜRK YATIRIMCISI OSCARI' ödülününe layık görüldü.

1885 yılından bu yana Türkiye ile Fransa'nın ticari ve ekonomik ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlayan Türk-Fransız Ticaret Derneği, Fransa'nın Türkiye Büyükelçisi Sayın Bernard Emie ev sahipliğinde, ünlü sunucu Korhan Abay'ın renkli sunumuyla 14 Haziran tarihinde İstanbul The Marmara Oteli'nde gerçekleştirdiği davette iş dünyasından önemli isimleri bir araya getirdi.
TEKSTİL TEST CİHAZLARI
İki ülke arasındaki başarılı ekonomik ilişkilere katkıda bulunanların ödüllendirildiği gecede başta tekstil sektörü olmak üzere birçok farklı alanda BS, EN, AATCC, DIN ve ISO standartları için test cihazları ve yardımcı ekipmanları üretimi yapan PRO-SER, Fransa'da yapmış olduğu yatırımlarından dolayı ‘FRANSADA YILIN TÜRK YATIRIMCISI OSCARI' ödülününe layık görüldü.

PRO-SER Firması ile birlikte ARKAS Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas 25 yılı aşkın süredir sağladığı katkılardan dolayı Yılın Girişimcisi Oscarı'nı alırken biri Türk ikisi Fransız toplam beş firmaya Oscar ödülü verildi. Diğer ödül alan firmalar ise Fransa'ya gerçekleştirdikleri ihracatlardan dolayı TEMSA ve Türkiye'ye gerçekleştirdikleri ihracatlardan dolayı FIVES "Dış Ticaret Oscarı" alırken, Türkiye'deki yatırım çabaları ile GRAS SAVOYE "Yatırım Oscarı" kazandı.